Menu

KANSERLE HAYATTA KAL PROJESİ

Ani kalp durmasından hayatta kalma oranlarını artırmak için faaliyet gösteren Hayatta Kal Derneği Wilma Elles öncülüğünde Kanserle Hayatta Kal projesini başlatıyor.
Hayatta Kal Derneği üyesi sanatçı Wilma Elles annesinin kanserle mücadelesinde son ana kadar yanında olmuştur. Bu hastalıkla mücadele eden insanların faydalanması için geliştirdiği projesini derneğimizle işbirliği yaparak sürdürmektedir. Şuanda araştırma ekibinde Wilma Elles yanında Dr. Mutlu Vural, Dr. Abdullah Olgun, Dr. Erkan Menekşe, Dr. Başak Öven, Hem. Şeniz Kaya ve Hem. Hakan Demir yer almaktadır. Sanatçı her üç kişiden biri  kansere yakalanmasına rağmen hala operasyon, kemoterapi, radyasyon vb gibi klasik tedavileri destekleyen doğru beslenme ve yan tedaviler hakkında herhangi bir sistematik bir araştırma bulunmadığını düşünerek bir araştırma planlamıştır. Ona göre ne yapılacağı ya da yapılmayacağına dair binlerce tavsiyeler vardır. Ama bunlar gerçekten yardımcı oluyor mu? Kanser hastasıysanız denemek için vaktiniz yok. Sizin doğru bilgiyi anında almanız gerekir. Kanser hastalarının deneyimlerini paylaştığı üç dilde hazırlanan anket formu www.cancer-statistics.com adresinden ulaşılabilmektedir. Sanatçı bu çalışmayı 26 Mayıs 2016 tarihinde kaybettiği sevgili annesi Veronika Elles anısına yürütmektedir.
Kendisi annesinin kanserle mücadelesinde bir buçuk yıl süresince her gün bu hastalığı araştırmıştır. Annesinin Almanya nın en iyi hastanelerinde ve en iyi doktorlarından tedavisini almasına rağmen malasef tedavi ve bilgilerin yetmediğini ifade etmektedir. Bir gün her türlü kanser için bir çare bulunacak umuduyla sanatçı yola çıktı.  Doktorlar ve hemşireler yardımıyla kansere karşı bu araştırmayı başlattı. Sanatçı eğer biz doğru bilgilere zamanında ulaşsaydık o zaman annem için her şey farklı olurdu düşüncesiyle kanserle mücadele eden insanlara yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu amaçla hayata geçirdiği projesini Hayatta Kal Derneği desteği ile sürdürmektedir.
  TOP